Wirecard’ın İngiltere birimi satılıyor

ÖDEME SİSTEMLERİ - 28 Ağustos 2020, 17:40

İngiltere merkezli finansal teknoloji şirketi Railsbank, skandallarla boğuşan Alman internet bankacılığı şirketi Wirecard’ın İngiltere şubesini satın almaya hazırlanıyor. Anlaşmanın mali detayları gizlilikle yürütülüyor

 

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Çözülme sürecine giren finansal teknoloji şirketi Wirecard İngiltere’deki kart teknolojileri ve ilgili varlıklarının satışı için İngiliz fintech firması Railsbank’le anlaştı. Wirecard müşterilerini ve bazı çalışanlarını da Railsbank’e transfer edecek. Finextra’nın haberine göre anlaşmanın mali detaylarına ilişkin bilgi verilmedi.

Anlaşma yolunda giderse Wirecard müşterilerinin kasım ayına kadar Railsbank’a geçmesi bekleniyor. Bu süreçte kart sahipleri kartlarını kullanabilecek ve her zamanki gibi finansal varlıklarına erişebilecek.

Anlaşma Wirecard'ın İngiltere'deki finansal işletmelerinin fırtınalı bir süreçten geçtiği dönemde yapıldı. Wirecard’ın İngiltere Finansal Yürütme Kurulu tarafından geçici olarak kapatılması finansal teknolojiler sektöründe korkuları da beraberinde getirmişti.

Fintech firması Wirecard’ın bir dönem İngiltere’de 70 kadar büyük çaplı müşterisi bulunuyordu. Almanya’daki çatı şirketin mali skandallar nedeniyle iflas etmesinin ardından firmanın birçok müşterisi fintech platformundan ayrıldı.

Wirecard Baş Yöneticisi Tom Jennings konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Umudumuz, program yöneticilerimizin önerimizi desteklemeleri ve tüm taraflar için olumlu bir şekilde ilerlememizdir” ifadelerine yer verdi.

İngiltere’de kitlesel işsizlik alarmı

 

Goldman Sachs çalışanlarını ofise davetle çağırıyor

 

Goldman Sachs, yolsuzluk skandalı örtbas için 2.5 milyar dolar mı ödedi?

 

Yorumlar