Taklit imzayla kredi çeken bankacı yakalandı

FİNANS KULİS - 12 Nisan 2019, 12:06

Avcılar’da özel bir bankada görev yapan bankacı, iki müşteri adına kredi çekip yaklaşık 952 bin lirayı zimmetine geçirdiği iddiasıyla ağır ceza mahkemesinde yargılanıyor

 

Özel bir bankanın İstanbul Avcılar'daki şubesinde Müşteri İlişkileri Yöneticisi olarak görev yapan bankacı hakkında banka müşterilerinin hesaplarından zimmetine para geçirdiği iddiasıyla dava açıldı. İddianameye göre, bankacı şirket sahibi iki banka müşterisine bilgileri dışında kredi kullandırdı ve kredi tutarını yine müşterilerin bilgisi dışında açtığı hesaplara aktardı. Bu müşterilerin hesaplarından toplam 952 bin 500 lira tutarında zimmet eylemi gerçekleştirdi.

İMZALARINI TAKLİT ETTİ

Şüphelinin kredi başvuru ve transfer talimatları işlemleri sırasında ilgili müşterilerin imzalarını taklit ettiği belirlendi. Bankacının bilgileri dışında banka müşterilerinin cep telefonu ve adres bilgilerini değiştirerek hesaplarında yapılan işlemlerden haberdar olmalarını engellediği bilgisi de iddianamede yer aldı. Şüphelinin banka müfettişine verdiği yazılı beyanlarında ve soruşturma sırasında alınan ifadesinde, üzerine atılı suçlamayı kabul ettiği iddianamede yer aldı. İdianamede, şüphelinin, 'nitelikli zimmet' ve "541 Sayılı Bankacılık Kanununa Aykırılık" suçlarından cezalandırılması talep edildi. Şüpheli ilerleyen günlerde Ağır Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak. (Damla Kaya/Sabah)

Yorumlar