Swiss Re yeni işletme modeline geçiyor

SİGORTA - BES VE HAYAT - 25 Eylül 2020, 17:17

İsviçreli sigorta şirketi Swiss Re’den yapılan açıklamada işletmelerinin İsviçre Reasürans Şirketi çatısı altında 3 ayrı şirket biçiminde çalışacağı bildirildi

 

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

İsviçre merkezli sigorta şirketi Swiss Re Haziran 2020 tarihinde Phoenix Group’a satılmasıyla birlikte hayat sigortası sermaye biriminin kapatılacağını açıklamıştı. Bugünse sigorta şirketi grubun tüzel kişilik yapısındaki daha ayrıntılı değişiklikleri paylaştı.

Basın açıklamasına göre yeniden yapılanma sürecinde bir sonraki alan Swiss Re’nin kurumsal çözümler işletmesi birimi olacak. Değişimin bir parçası olarak Swiss Reasürans Şirketi Swiss Re’nin tamamına sahip olan tek işletme iştiraki olacak. Swiss Reasürans Şirketi daha sonra hayat ve sağlık sigortası şirketi iptiQ’ya ek olarak reasürans ve kurumsal çözümler işletme birimlerini ayıran holding şirketlerine sahip olacak.

Bu yeni altyapı modeline göre işletmeler bağımsız olarak çalışmaya devam edecek ve Swiss Reasürans Şirketi Swiss Re Kurumsal Çözümler şirketinin borçlarını üstlenecek.

Swiss Re Corporate Solutions'da CEO değişimi

 

Mahkeme Axa Sigorta’yı suçlu buldu

 

Sigorta şirketleri iki cephede de kaybediyor

 

Yorumlar