Sıtma ilacının koronaya karşı işe yaradığını bulan doktora ölüm tehdidi

GÜNDEM - 26 Mart 2020, 22:20

Sıtma ilacının Covid-19 tedavisinde işe yaradığı sonucuna ulaşan Dr Raoult'un ölüm tehditleri aldığı ileri sürüldü

 

Fransa'nın Marsilya Üniversite Hastanesinde yapılan testlerde sıtmayı önlemek ve tedavi etmek için kullanılan klorokin ilacının koronavirüs tedavisinde etkili olduğu sonucunu ortaya koyan Profesör Didier Raoult'un ölüm tehditleri aldığı ileri sürüldü.

Fransız basını, Prof. Didier Raoult'u tehdit eden şahıslara 'kamu hizmeti yürütenleri öldürmekle tehdit etmek ve gözdağı vermek' suçlamasıyla soruşturma açıldığını yazdı.

Prof. Raoult'u arayan kimliği belirsiz bir kişinin "Yarın saat 14h00'e kadar bu saçmalıkları dile getirmeye son vermezsen, olacakları görürsün" sözleriyle tehdit ettiği belirtildi. Bir gün sonra Raoult'a gönderilen mesajlarda ise "klorokin ilacıyla ilgili sözlerinden geri adım atman için 4 saatten az süren var." denildi.

Fransız basını ayrıca koronavirüs hastalarında kullanılması öngörülen klorokin ilacı üzerindeki çalışmalarını sürdüren Prof. Raoult'un kendisine yönelik ölüm tehditleri konusunda soruşturma süreci devam ettiği için açıklama yapmak istemediğini aktardı.

Doktor Rault, deneysel tedaviyi kabul eden 24 hastanın yüzde 75'inin 6 gün içerisinde virüsten kurtulduğunu açıklamıştı.

Yorumlar

  • Yorum27 Mart 2020 02:33Fransa biraz geriden mi geliyor ne oradada hasta sayısı hızla artacakmış gibi

    (%0) (%0)
  • Hasan Talip IŞIK27 Mart 2020 00:25Koronavirüs hastalarında kullanılması öngörülen klorokin ilacı BİLİNMEYEN bir şey değil. Bir çok ülkede hali hazırda kullanılıyor.Zaten uygulanabilecek başka bir şey de yok.:-*

    (%0) (%0)
  • Dr26 Mart 2020 23:28Bu doktor da pek matah değil

    (%0) (%0)