Şahenk’in apartmanı otel oluyor

FİNANS KULİS - 14 Ocak 2020, 14:58

Doğuş Grubu Başkanı Ferit Şahenk’in 3 milyon eoru’ya devrettiği ve büyükelçilik binası olarak kullanılan apartmanı butik otel olarak hizmet verecek

 

CÖMERT YILDIZ – FINANSGUNDEM.COM / ÖZEL HABER
 
Bankalarla yapılandırma için anlaşan Doğuş Grubu’nun patronu Ferit Şahenk, hem Türkiye’de hem de yurtdışında varlık satışı yapmaya başladı. Geçen yıldan bu yana özellikle turizme yönelik şirket ve yapılarını satan Şahenk, 2015’te satın aldığı Yunanistan’daki 6 katlı apartmanı devretti. Bir süre Kanada’nın Atina Büyükelçiliği olarak da kullanılan Şahenk’in apartmanı 2020’nin ikinci çeyreğinde butik otele çevrilecek. Atina’nın gözde bölgelerinden Kolonaki'deki apartmanın yüzölçümü 1.629 metrekare.
 
4 MİLYON EUROYA ALMIŞTI

5 yıl önce Doğuş Grubu Başkanı Ferit Şahenk tarafından 4 milyon euro’ya satın alınan bina 1950’li yıllarda inşaa edildi. Şahenk, binayı 3 milyon euro civarında bir bedele Yunan medyasının Mr. Jumbo olarak tanıdığı Apostolos Vakakis’e satmıştı. Bu lakabın nedeni ise Yunan işadamının ülkedeki en büyük oyuncak mağaza zinciri Jumbo'nun sahibi olması. Jumbo'nun 53'ü Yunanistan'da, 13'ü Romanya'da, toplam 9 ülkede 90'ın üzerinde mağazası var. 

Şahenk Atina'daki apartmanını sattı

Yorumlar