Merkel: Korona virüs 2008 banka ve finans krizinden daha kötü

GÜNDEM - 27 Mart 2020, 05:56

AB liderler zirvesine karantinada bulunduğu evinden telekonferansla katılan Almanya Başbakanı, basın toplantısı da düzenledi. Vatandaşlarını sabırlı olmaya davet eden Merkel, "Bu salgın 2008 banka ve finans krizinden daha kötü" dedi

 

Almanya Başbakanı Angela Merkel yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınının ülkeleri 2008'deki banka ve finans krizinden daha zor duruma soktuğunu belirtti.

Korona virüsten korunmak amacıyla evinde karantinada bulunan Başbakan Merkel, katıldığı görüntülü AB Zirvesi sonrası telekonferansla bir basın toplantısı düzenledi.

Merkel burada yaptığı açıklamada, ''Korona virüs salgının etkileri 2008 yılındaki banka ve finans krizden daha kötü'' dedi.

Merkel ayrıca korona virüse karşı mücadeleyi AB olarak birlikte ele almaya kararlı olduklarını belirtti.

Korona virüs nedeniyle ülkede alınan önlemleri hafifletmek için henüz bir neden görmediğini vurgulayan Merkel, vatandaşlarından sabırlı olmalarını istedi.

Merkel evde karantinada nasıl zaman geçirdiğinin sorulması üzerine, ''Çok sayıda görüntülü ve telefon görüşmesi yapıyorum. Bakanlar Kurulu toplantısına şahsen katılmayı ve yüz yüze görüşmeleri özledim'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar