Kovid hastasının yoğun bakım tedavi maliyeti 15 bin lira

GÜNDEM - 25 Eylül 2020, 11:17

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, yoğun bakımdaki bir Kovid-19 hastasının tedavi maliyetinin ortalama 15 bin lira olduğunu söyledi.

 

Kahramanmaraş Valisi Coşkun, kentteki sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcilerine koronavirüsle mücadele kapsamında bir mektup yazdı.

Mektubunda, Türkiye'de koronavirüs vakası görülmeden önce ve görüldükten sonra devletin, vatandaşların sağlığı için önemli kararlar aldığını ifade eden Coşkun, kontrollü sosyal hayat dönemine geçişle birlikte azalan vaka sayılarında tekrar artışın yaşandığına dikkat çekti.

Serviste tedavi maliyeti 5 bin TL
Bu süreçte sağlık çalışanlarının gece-gündüz demeden ailelerinden uzakta vatandaşların sağlığı için çalıştığını kaydeden Coşkun, mektubunun devamında şunları söyledi:

"Bir Kovid-19 hastasının hastanede serviste tedavi maliyeti ortalama 5 bin TL, yoğun bakımda tedavi maliyeti ise ortalama 15 bin TL'dir. Halbuki bu maliyetlerin en aza indirilmesi ve harcamaların vatandaşlarımızın refah seviyesini artırmak amacıyla kullanılabilmesi, siz kıymetli hemşehrilerimizin alacağı tedbirlere bağlı olup, aynı zamanda bir vatandaşlık görevidir. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat ederek kalabalık ortamlardan uzak durulduğu taktirde bu salgın sürecini hep birlikte en az zararla atlatacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın."

 

Yorumlar

  • Erol g.25 Eylül 2020 16:34KORONA HASTALARI KURAN'A GÖRE TEDAVI EDİLSE TEDAVI MASRAFI 5 TL TUTMAZ hastaneye de gerek yok eli kolu tutan 1-2 defa pozitıf çıkan hastalar kendi KENDİLERİNİ TEDAVİ ederler

    (%0) (%0)