Koç Holding'in markası Türk devine ABD'den önemli ödül

FİNANS KULİS - 09 Nisan 2019, 21:09

Beko US Inc, enerji verimliliği ve çevrenin korunması alanındaki katkılarından dolayı şirketlere ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA) ve Enerji Bakanlığı tarafından verilen 2019'da Energy Star’da Yılın Partneri seçildi

 

CÖMERT YILDIZ / FINANSGUNDEM.COM

Koç Grubu’nun beyaz eşya markası Beko, ABD’den önemli bir ödül aldı. 2016’da ABD’ye giren markanın Kuzey Amerika’daki şirketi Beko US Inc, enerji verimliliği ve çevrenin korunması alanındaki katkılarından dolayı şirketlere ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA) ve Enerji Bakanlığı tarafından verilen 2019'da Energy Star’da Yılın Partneri seçildi. Son 3 yıldır bu ödülü alarak kendi alanında önemli bir başarıya imza atan Beko ve bir diğer bağlı markası Blomberg’e ait çamaşır, bulaşık makinesi ve buzdolabı kategorilerinde “En Verimli" ürünler bu ödülü getirdi.

TÖREN WASHINGTON’DA DÜZENLENECEK

Beko, ödülü ise 11 Nisan 2019’da Washington’da ABD EPA ve ABD Enerji Dairesi tarafından düzenlenecek bir törenle alacak. Energy Star, ABD Çevre Koruma Ajansı ve ABD Enerji Bakanlığı'nın birlikte yürüttüğü gönüllü bir program. Enerji verimli ürünler ve uygulamalarla çevreyi korumayı, enerji tasarrufu sağlamayı amaçlayan program kapsamında, 1992 yılından bu yana sera gazı salımlarının 3 milyar ton azalımı ve 4 trilyon kilowatt-saat elektrik tasarrufuna katkı sağladı. 2017’de Energy Star ve iş ortakları ABD’lilerin 30 milyar dolarlık enerji maliyetinden kaçınmasına yardımcı oldu.

Yorumlar