Koç, dünya devleriyle yarışacak:Arçelik’in rakibi yine Arçelik oldu

KULİS - 20 Ocak 2019, 10:51

Arçelik, Yılın Otomotiv, Elektrik ve Elektronik Ürünü kategorisinde dünya devleriyle birlikte yarışacak. 5 farklı ürün ve aracın yarışacağı kategoride Arçelik bir ilke imza atacak

 

CÖMERT YILDIZ -FİNANSGUNDEM.COM

2019 yılında verilecek olan Plastik Geri Dönüşüm Ödülleri (Year’s Plastics Recycling Awards Europe) için 40 finalist belirlendi. 11 Nisan’da Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da düzenlenecek Plastik Geri Dönüşüm Fuarı’nda verilecek ödüllerde Yılın Yapı ve İnşaat Ürünü, Yılın Otomotiv, Yılın Elektrikli veya Elektronik Ürünü, Yılın Ev ve Eğlence Ürünü, Yılın Plastik Ambalaj Ürünü, Yılın Ürün Teknolojisi İnovasyonu, Geri Dönüşüm Yılın Makine Yeniliği ve Plastik Geri Dönüşüm Elçisi olmak üzere şirket, marka ve kişiler 7 farklı kategoride yarışacak. 40 finalist arasında yer elen tek Türk şirketi ise Koç Holding’e ait Arçelik oldu.

Rakibi Nissan, Volvo ve Dell
Arçelik, Yılın Otomotiv, Elektrik ve Elektronik Ürünü kategorisinde Nissan, Volvo, Dell ile birlikte yarışacak. 5 farklı ürün ve aracın yarışacağı kategoride Arçelik bir ilke imza atacak. Arçelik, 5 fakrlı ürünün 2’isini kendi markalarından çıkarmış durumda. Yarışmada Arçelik’e ait Grundig’in fırın ürünü balık ağlarının geri dönüşümünden elde edilen plastik parçalarla yapıldı. Arçelik’e ait Grundig’in çamaşır kurutma makinesinin alt tabanının yüzde 100 geri dönüşümle elde edilmesi markanın bu kategoride finale kalmasını sağladı. Bir anlamda Arçelik’in ödüllerdeki en dikkat çeken rakibi yine Arçelik oldu.

Arçelik'te üst düzey atama

 

Yorumlar

  • sami çimen21 Ocak 2019 09:06Ülkenin en kaliteli firması açıkara Arçelik...

    (%28,57) (%71,43)