Kıdem tazminatında yeni sayfa

SİGORTA - BES VE HAYAT - 15 Nisan 2019, 09:12

Kıdem tazminatında yeni bir sayfa açılıyor. Yeni sistem “sıfır mağduriyet” sözüyle yılsonuna kadar 82 milyonu kucaklayacak.

 

Emeklilikte "ikramiye", işsiz kalındığında "güvence", işine haklı neden olmadan son verildiğinde ödenmesi gereken kıdem tazminatında yeni bir sayfa açılıyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak başkanlığında işçi ve işveren tarafının bu hafta ilk toplantıyı yapması beklenirken, hükümet "sıfır mağduriyet" sözüyle yılsonuna kadar 82 milyonu kucaklayan bir kıdem modeli ortaya koyacak.

HABERİN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar

  • kemal türkali25 Nisan 2019 17:43patronlar şuan sadece muhasebel olarak tuttukları kıdem tazminatlarını baştan ödeyecek, 40 yaşından büyük mavi yakalı işci kalmaz, Patron istediği zaman istediğini cıkartıcak, çalışanlara acımıyor iseniz ekonomiye acayın, patronlar istedikleri gibi kücülmeye gidecek , maaşlarda zamlarda büyük kırılmalar olacak, asgari ücretle çalışan müdürler görülecek  daha büyük sorunlar sizi bekliyor olacaktır. hele banka çalışanlarında performans kötü gönder, müdür istemedi gönder...vs yaşlandı gönder modunda olunacak 

    (%0) (%0)
  • turan15 Nisan 2019 23:3556 yaştsn önce ve işten atılınca tazminatını alamayacak olan işçi bunu yanınıza bırakmaz...

    (%0,00) (%100,00)