John Bolton’ın görevden alınmasının perde arkası!

GÜNDEM - 10 Eylül 2019, 20:10

Trump'ın Bolton'u görevden alması sonrası,nedenleri merak edilmeye başlandı. Amerikan basınında yer alan haberlere göre Bolton'un dış ilişkiler konusunda yönetimle yaşadığı birçok sürtüşme görevden almanın gerekçesi oldu.

 

Ortadoğu ve Türkiye ile ABD’nin yaşadığı sorunlarda devreye giren, birçok kez ülkemize gelerek ya da telefon diplomasisi ile temaslarda bulunan John Bolton’ın görevden alınması sonrası özellikle ABD medyasında çeşitli haberler çıkmaya başladı.

CNN’in verdiği bilgiye göre, Bolton ve Dışişleri Bakanı Pompeo arasında sıklıkla yaşanan sürtüşmeler Trump’ın sabrını taşırdı. Haberde, Bolton ve Pompeo’nun İran konusunda aynı görüşlere sahip olduklarını ancak Kuzey Kore ve Afganistan konularında ikili arasında bir ayrım yaşandığı belirtildi.

Yaşanan görüş ayrılıkları sonrasında Trump’ın Bolton’u görevden alma kararı aldığı ifade edildi.

Trump, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton'ı görevden aldığını açıkladı

 

Yorumlar

  • KEZİBAN KARTAL11 Eylül 2019 00:01bence abd Türkiye nin istediğini suriye de verecektir eğer vermez ise abd bu corafyada izole edilir israil güvenliği falanda kalmaz o yüzden görevden alınmış olabilir veya Türkiye yi oyalama taktikleride olabilir.

    (%50,00) (%50,00)