Google popüler ödeme uygulamasını kaldırdı

ÖDEME SİSTEMLERİ - 23 Eylül 2020, 11:48

Google, geçtiğimiz Cuma günü kumar politikasına yönelik ihlaller nedeniyle Hindistan’ın popüler ödeme uygulaması Paytm’i Play Store’dan kaldırdı

 

Hindistan'da Google Pay ile rekabet eden Paytm uygulaması, Cuma günü erken saatlerde ülkenin Play Store hizmetinden kaldırıldı. Uygulama, akşam saatlerinde ise mağazada yeniden görünür hale geldi.

Konu hakkında açıklama yapan Google, Paytm’in adını vermeden kumar faaliyetlerine yönelik kurallarını özetleyen bir blog içeriği yayınladı. Arama devi yazısında “Bir uygulama, kullanıcıları gerçek para veya nakit ödüller kazanmaları için ücretli turnuvalara katılmalarına izin veren harici bir web sitesine yönlendirirse, bu politikalarımızın açık bir şekilde ihlali olur.” ifadesini kullandı.

Edinilen bilgilere göre Paytm uygulaması, müşterilerin geri ödeme talep etmesine olanak tanıyan bir promosyon nedeniyle mağazadan kaldırıldı. Promosyonu yayından kaldıran ödeme uygulaması daha sonra Play Store’da tekrar görünür hale geldi. Konu hakkında Financial Times’a açıklamada bulunan bir Paytm sözcüsü “Google, bu sabah bize bir e-posta gönderdi ve tek taraflı olarak müzakere etmeden bizi Play Store'dan çıkardı. Bu, tarafımıza hiç süre tanınmadan yapılan bir haksızlık.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar