Dr. Mehmet Öz'den ezber bozan açıklama: Kahvaltı yasaklansın

YAŞAM-MAGAZİN - 14 Ocak 2020, 08:28

Dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz, kahvaltının gereksiz olduğunu ve yasaklanması gerektiğini söyledi. Öz, kahvaltının günün en önemli öğünü olduğu yönünde çıkan dayatmaların ise tamamen reklam aldatmacası olduğunu belirtti

 

ABD'deki televizyon programlarında sıkça boy gösteren Dr. Mehmet Öz, TMZ dergisine verdiği röportajda kahvaltının 'gereksiz' olduğunu belirtti.

Öz, yaptığı açıklamada "Bence 2020'de yapılacak ilk şeylerden biri kahvaltıyı yasaklamak olmalı. Kahvaltı yapmamız gerektiğini düşünmüyorum, bu bir reklam aldatmacası. Ne yazık ki onlarca yıldır bu konudaki dogmaların birçoğu reklamlardan çıktı ve bunlar aslında sağlığımız hakkındaki gerçeklere dayanmıyordu" ifadelerini kullandı.

Webtekno'nun aktardığına göre Öz, yapılacak en akıllıca şeyin kahvaltıyı tamamen hayatımızdan çıkarmak olduğunu dile getirdi.

Pek çok insanın sabah uyandığında yaptığı ilk şeyin aç olmasa bile 'kahvaltı yapmak' olduğunu belirten Dr. Mehmet Öz, bunun yerine haftanın her günü 'brunch' yapmanın çok daha sağlıklı olduğunu söyledi.

Sabahları açlık yaşayanlar hakkında da konuşan Öz, bu durumun muhtemelen bir anda yemek yemeyi kesmek nedeniyle olduğunu kaydetti.

Dr. Öz, gece yenen kızartma gibi yüksek karbonhidratlı besinlerin de açlıkta etkili olduğunun altını çizdi.

Yorumlar

  • PonçikKız♥30 Ocak 2020 03:31adamı anlamıyonuzki!?normalde düzgün gıda tüketin dedi bunlar yalan haber bence !

    (%0) (%0)
  • a15 Ocak 2020 21:50 (6)  8-)  (A)  ;)  :)  :(  ;)  :D  :O  (6)  (A)  :'(  :|  :o)  8-)  :-*  (M) 

    (%50,00) (%50,00)
  • yorum15 Ocak 2020 17:07Son dönemde doktorlar akla gelmeyecek şeyler söylüyorlar ki, reklam olsun haklarında haber yapılsınkomik :D 

    (%50,00) (%50,00)