CHP'den Tank Palet Fabrikası'nın özelleştirilmesine tepki

GÜNDEM - 11 Ocak 2019, 22:56

CHP'li 25 milletvekili, karara tepki göstermek amacıyla Harb-İş Sendikası Sakarya Şubesi'ne destek ziyaretinde bulundu

 

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, genel başkan yardımcıları Veli Ağbaba ve Yıldırım Kaya'nın da aralarında bulunduğu 25 milletvekili, Tank Palet Fabrikası'nın özelleştirilmesi kararına tepki göstermek amacıyla Harb-İş Sendikası Sakarya Şubesi'ni ziyaret etti.

Ankara'dan gelen ve CHP Sakarya İl Başkanlığı önünde toplanan parti heyeti, sendika binasına kadar yürüdü. 

Burada, Şube Başkanı Yaşar Yavuz ve sendika üyesi işçiler tarafından karşılanan grup adına bina önünde açıklama yapan Özkoç, fabrikanın özelleştirilmesi konusunun siyasi parti meselesi olmadığını söyledi. 

Fabrikada çalışan işçilerin verilen tüm emirleri yerine getirerek tank, obüs, palet ürettiğini aktaran Özkoç, "Bu işçi, mühendisi, ordusunun neferi, subayı sendikası sen ne emrettiysen yaptı. Ben diyorum ki, vatanın evlatlarına kıyma, vatanın fabrikasına kıyma, hiçbir devletin fabrikası da ordusu da Türkiye'ye sahip çıkamaz. Türkiye'ye Türk işçisi, Türk mühendisi, Türk subayı sahip çıkar, sen onların arkasında dur. İşte bu işçi vatan evladıdır, güveneceğin, sırtını dayayacağın işçidir. Ben Sakaryalı olmaktan gurur duyuyorum, sizinle beraber yaşamaktan gurur duyuyorum." şeklinde konuştu. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise Tank Palet Fabrikası'nın herhangi bir fabrika olmadığını, burada çalışan işçilerin de sadece işçi olmadığını ifade etti.  

Tank Palet Fabrikası'nın Türkiye, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Mehmetçik demek olduğunu dile getiren Ağbaba, "Harb-İş işçisi sadece alın teri ile evine ekmek götüren işçi değildir, sınırda savaşan Mehmetçiktir, sınırda savaşan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin askeridir. O nedenle hep birlikte diyoruz ki, Harb-İş işçisi vatan bekçisidir. Sakarya'da tank, obüs ve paletleri üreten işçi vatan bekçisi bir Mehmetçiktir." diye konuştu. 

İYİ Parti'den tank fabrikasının özelleştirilmesine sert tepki

 

Yorumlar

 • ALAATTİN CAMGÖZ12 Ocak 2019 12:16bu kominist bir sistem malesef chp kominist sistemden hala kurtulamadı.ülkemiz tank ucak vs.askeri malzemeler yapsın da ister özel sektör ister devlet yapsın.yıllarca devleti içimizdeki vatansever olmayan ve çalışmayan nasıl olsa sırtımı devlete dayadım bana bir şey olmaz diyenler yüzünler fabrikalar bir bir kapatıldı.ben özeleşmesini destekliyorum .çünkü özel sektör hızlı ve rantıbıl çalışmaktadır.chp nin yaptığı oy avcılığından başka bir şey değil.

  (%0) (%0)
 • Daşcı12 Ocak 2019 11:11Devletin fabrika işletmesi doğru değil. İyi bir karar. Siyasiler yaygara yaparak oy toplamaya çalışıyor. Boşuna

  (%0) (%0)
 • Ceycey12 Ocak 2019 05:12Uzun zamandır yapıması gereken bişeydi bence vardiyalı çalısan emekçiler yok enflasyon yok zam derken ordakiler bir çiviyi 3 haftada cakarak devletin parasını yıyolar

  (%100,00) (%0,00)
 • Efefe12 Ocak 2019 01:20%49 u halka arzedin borsaya açın devlette kalsın yine kaynak sağlanmış olur

  (%0) (%0)