Cengiz ve Kolin ortak girdiler: Bosna’daki ihaleyi Azeriler kaptı

FİNANS KULİS - 19 Nisan 2019, 08:34

Cengiz ve Kolin İnşaat bu kez rotasını Bosna-Hersek’e çevirdi. Bölgede peşpeşe ihaleler alan Cengiz ve Kolin İnşaat, Bosna-Hersek’in önemli bir projesine birlikte girme kararı aldı.

 

FINANSGUNDEM.COM / CÖMERT YILDIZ - ÖZEL HABER

Geçtiğimiz günlerde taşınan İstanbul Havalimanı’nın 5 şirketlik konsorsiyumunda yer alan Cengiz ve Kolin İnşaat, ortaklıklarını yurtdışında da sürdürüyor. İki ortak bu kez rotasını Bosna-Hersek’e çevirdi. Bölgede peşpeşe ihaleler alan Cengiz ve Kolin İnşaat, Bosna-Hersek’in önemli bir projesine birlikte girme kararı aldı. Daha önce Avrupa’nın kuzeyini güneyine bağlayan ve ‘AB’nin İpekyolu’ olarak adlandırdığı Bosna-Hersek’teki otoyolun 20 kilometrelik kısmını 355 milyon euroya yapan Cengiz İnşaat ile birlikte hareket eden Kolin bu kez ihaleyi kaybetti.

YAKLAŞIK 500 MİLYON LİRA

Bosna-Hersek’teki Vranduk-Ponirak arasında 5.3 kilometrelik yol ve tünel inşaatını yerel şirket Hering ve Azerbaycan’ın en büyük inşaat şirketlerinden Azvirt Limited Liability Company adlı firma aldı. 76 milyon euro yani yaklaşık 497 milyon liralık ihaleye Cengiz-Kolin ortaklığının yanı sıra Avusturyalı Strabag AG ve Bosna-Hersekli Euro Asfalt ortak girişimi de teklif verdi.

Yorumlar