Çavuşoğlu'ndan ABD'ye tepki

GÜNDEM - 25 Eylül 2020, 13:36

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,"İbretlik cehaletiyle Pelosi'nin ABD Temsilciler Meclisi Başkanlığına kadar yükselmesi esas Amerikan demokrasisi adına kaygı vericidir. Türk Milletinin iradesine saygı duymayı öğreneceksiniz" mesajını paylaştı

 

ABD'de Temsilciler Meclisi'nin Demokrat Başkanı Nacy Pelosi'nin Başkan Donald Trump'a "Türkiye'de değilsiniz, ABD'desiniz" demesi üzerine, Ankara çok sert tepki gösterdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Twitter hesabından "İbretlik cehaletiyle @SpeakerPelosi'nin ABD Temsilciler Meclisi Başkanlığına kadar yükselmesi esas Amerikan demokrasisi adına kaygı vericidir. Türk Milletinin iradesine saygı duymayı öğreneceksiniz" mesajını paylaştı.

ABD lideri Donald Trump, düzenlediği basın toplantısında bir gazetecinin, "Seçimlerden sonra barışçıl bir geçiş süreci olacağına söz veriyor musunuz?" sorusuna, "Olacaklara bakacağız" cevabını vermişti.

Buna karşılık Pelosi, "Trump'ın kime hayranlık duyduğunu biliyoruz. Putin'e, Kim Jong-un'a, Erdoğan'a hayranlık duyuyor. Ancak Sayın Başkan, Kuzey Kore, Rusya, Türkiye ya da Suudi Arabistan'da olmadığınızı hatırlatayım. Demokrasiyle yönetilen ABD'desiniz" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar

  • Yorum25 Eylül 2020 19:43Dünyada sayısız darbelere ön ayak olan abd mi bunu söylüyor kendisinin mensup olduğu partinin başkan adayı itiraf etti bu dünyadaki toplumların milletlerin devletlerin demokrasiden uzak kalmalarını başlıca sebeplerinden biri de abd dir ve onun dünyayı yönetme arzusudur dünyada terör örgütlerine en çok destek veren ülkedir kaostan beslenen kandan beslenen silah satışından beslenen batılı ülkelerdir medya sizin ne mal olduğunuzu ortaya çıkarıyor medya derken sosyal medya

    (%0) (%0)