Bayram öncesi imar bombası

EMLAK-MORTGAGE - 01 Haziran 2018, 13:02

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, kamuoyunda "İmar Barışı" olarak bilinen yönetmeliğin Ramazan Bayramı öncesinde çıkarılması planlanıyor

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve bir süre önce TBMM Genel Kurulunda görüşülerek yasalaşan İmar Barışı düzenlemesinin usül ve esaslarının belirleneceği "Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine Dair Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelik"le ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Yapılardaki imar ve iskan sıkıntısını çözerek yapıların tamamının kayıt altına alınmasını sağlayacak İmar Barışı düzenlemesinin uygulanacağı tarih ve başvuru detayları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı yetkililerinden oluşan komisyon tarafından değerlendiriliyor.

Bu kapsamda 13 milyon konutu ilgilendiren çalışmanın kısa süre içinde tamamlanması ve yönetmeliğin Ramazan bayramı öncesinde Resmi Gazete'de yayımlanması planlanıyor.

Yönetmelikle düzenlemeden yararlanmak isteyen vatandaşların Yapı Kayıt Belgesi almak için başvuracağı noktalar, ödenecek bedelin hesaplanma yöntemi, yapı maliklerinden istenecek gerekli belgeler gibi ayrıntılar belirlenecek.

Merak edilenler internetten gönderebilecek

Bu süreçte vatandaşlar İmar Barışı düzenlemesine yönelik merak ettiği soruları Çevre ve Şehircilik Bakanlığının internet sitesi, "www.csb.gov.tr" adresinden yetkililere ulaştırabilecek.

Gelen sorular, Bakanlık yetkililerince tasnif edilerek, cevaplandırılacak ve Bakanlık internet sitesinden yayınlanacak.

Yorumlar

 • Misafir02 Haziran 2018 13:05Memleketin temeline dinamit koydunuz, gelecek nesiller sizden nefret edecek

  (%0) (%0)
 • baturayersin01 Haziran 2018 21:39istanbulun hiç şansı yok her beton yığına çevirecekler bayrampaşayıda yüksek imara başladılar çok katlı binalar yapmaya başladılar kemalsunalın filimlerindeki gibi vatandaşın elindeki arsaya çüküyorlar türbüne konuşuyorlar kentesel dönüşüm altnda vatandaşın evlerini malını gasp ediyorlar

  (%0,00) (%100,00)
 • ismo01 Haziran 2018 14:25ACMI KALDINIZ SIMDIYE KADAR AKLINIZ NERDEYDI IMAR BARISI ICIN BU MILLET BUNLARI HAKETMIYOR BARIS DIYORSUN PARA ISTIYORSUN NEDEN

  (%25,00) (%75,00)
 • stop01 Haziran 2018 13:31ebru gündeşin gözü aydın

  (%16,67) (%83,33)