Abraaj'ın Türkiye Fonu'nda teklif tıkandı

PARA PİYASA - 11 Temmuz 2018, 16:28

Colony ve Cerberus, Abraaj fonları için yeni teklifler verdi. Colony’nin satın almak için anlaşmaya vardığı 4 fonun işlemlerinin 1 Temmuz itibariyle tamamlanması gerekiyordu

 

Colony Capital Inc. ve Cerberus Capital Management LP Abraaj Group’un varlıklarını almak için yeni teklifte bulunduğunu söyledi. Bloomberg’e bilgi veren kaynaklar Colony’nin daha önce Dubai merkezli Abraaj’ın fonları için verdiği tekliften vazgeçildiğini belirtti.

Haziran ayında Abraaj’ın 4 fonunu satın almak, diğerlerini ise yönetmek için ön anlaşma imzalayan Colony, fonlar için verdiği teklif ile temel fonlar için sınırlı ortaklık teklifini revize etti. 

Kaynaklar Cerberus’un Abraaj’ın tüm fonlarını almak için teklifte bulunduğunu ancak temel fonlarda sınırlı ortaklık hisseleri için teklif vermediğini bildirdi. Cerberus, geçen ay Colony teklif vermeden önce Abraaj’ın fonlarını satın almak için görüşmeler yürütüyordu.

Tekliflerin Abraaj’ın tasfiyesini üstlenen Deloitte ve Pricewaterhouse Coopers tarafından incelendikten sonra yatırımcılar tarafından onaylanması gerekecek. Abraaj, Colony ve Cerberus konu hakkında Bloomberg’e yorum yapmadı.

Colony’nin satın almak için anlaşmaya vardığı aşağıdaki 4 fonun işlemlerinin 1 Temmuz itibariyle tamamlanması gerekiyordu.

Abraaj Afrika Fonu III -- 990 milyon dolar varlık
Abraaj Latin Amerika Fonu II -- 545 milyon dolar varlık
Abraaj Türkiye Fonu I -- 526 milyon dolar varlık
Abraaj Kuzey Afrika Fonu II -- 375 milyon dolar varlık 

Yorumlar

  • Metin Aşar 12 Temmuz 2018 14:34No Comment!

    (%0) (%0)