Hediye paketi gibi açılıp 6 saatte kuruluyor

Zemin ve temel problemleri ile uğraşmaktan sıkılan ev sahipleri için gerçek bir rahatlık: Açılan modüler bir ev. İtalyan mimar Renato Vidal, “M.A.DI” evlerini üretmek için Alan Legno ile birlilkte çalıştı. M.A.DI home, sizi belirli bir yere bağımlı olmaktan kurtaran ve mobilite sağlayan küçük bir ev.

13 Haziran 2018 - 08:32
17

Küçük, çevre dostu ve modüler M.A.DI evleri, temel olmadan geçici olarak inşa edilebiliyor. Evler inşa edilirken, gerekli olması halinde vidalı bir demirleme sistemi de kullanılabiliyor. Yapıyı sabitlemek için demirleme sistemi kullanılsa da kullanılmasa da, inşaat çevrede herhangi bir iz bırakmıyor. Evlerin kurulumu, iki ya da üç kişiyle yapılabiliyor. Yapının tamamlanması için ise altı-yedi saat gibi çok kısa bir süre yeterli oluyor. Yapı, tamamlandıktan sonra iki gün içerisinde olduğu yerden başka bir yere hareket ettirebiliyor.

13 Haziran 2018 - 08:32
27

Başka bir yere taşınmak artık çok kolay

Kurulum yerine ulaşan M.A.DI paket ev, bir vinç yardımıyla çatısından tutularak kaldırılıyor ve böylece yapının tüm dış yüzeylerinin açılması sağlanıyor. Daha sonra, bir anda bitiveren modern eve iç yapılar ve elektrik sistemi ekleniyor. Bulunduğunuz yerden başka bir yere gitme isteği duymaya başladığınızda ise sizin yerinize herşeyi M.A.DI hallediyor. Yapı, ilk olarak kurulum öncesi haline getiriliyor. Bundan sonra geriye yapının başka bir yere taşınması kalıyor

13 Haziran 2018 - 08:32
37

M.A.DI evler farklı kullanım alanları sunuyor

Aynı yere bağımlı olmak istemeyenler için bu paket evler yer değiştirmeyi gerçekten kolaylaştırıyor. Ancak bu yapıların taşınabilirliği, özel konut olarak kullanıldığında sunduğu özgürlük dışında farklı kullanım alanları da doğuruyor. Örneğin paket evlerle spor etkinlerinde geçici köyler oluşturabiliyor.


13 Haziran 2018 - 08:32
47