Meghan Markle ve Prens Harry’nin saraydan ayrılış hüsranı

Kraliyet görevlerini bırakıp ABD'de yeni bir hayata başlayan Meghan Markle ve Prens Harry hüsran mı yaşıyor? Çiftin yeni hayatının sponsoru Prens Charles zorda kalınca ikilinin de maddi zorluk çektiği belirtildi.

Independent'in aktardığı habere göre, Prens Charles’ın kişisel parasını kullanarak, Meghan Markle ve Prens Harry’nin yeni yaşamını finanse edeceği bildirilmişti. Ancak Prens Charles’ın yıllık geliri pandemi nedeniyle büyük darbe aldı.

Galler Prensi'nin Cornwall Dükalığı'ndan elde ettiği yıllık gelir, yaklaşık yüzde üç oranında artarak 22,2 milyon euro’ya ulaşmıştı. Ancak korona virüs salgını nedeniyle gelecek yıl “önemli miktarda” düşmesi bekleniyor.

30 Haziran 2020 - 10:17
17

Prensin arazilerinin çoğu, Cornwall ve Scilly Adaları da dahil olmak üzere, corona virüsten çok kötü etkilenen turizm sektöründen gelir getiriyor.

Dükalık sekreteri Alastair Martin, “Ticari faaliyetlerimizin durması nedeniyle kârın önemli ölçüde azalmasını bekliyoruz” dedi.

30 Haziran 2020 - 10:17
27

Prens Charles; Harry ve Meghan Markle'a ABD'deki yeni yaşamlarında yardımcı olmak için dükalıktan gelen bu geliri değil, kendi özel parasını kullanacak.

Ancak prense yakın bir kaynak, bunun "tükenmez" bir miktar olmadığı konusunda uyarmıştı. Prens, çiftin bir yıllık mali düzenlemelerini gözden geçirecek.

30 Haziran 2020 - 10:17
37

Ayrıca Royals At War: The Inside Story of Harry and Meghan’s Shocking Split With the House of Windsor (Soylular Savaşta: Harry ve Meghan’ın Windsor’u Şok Eden Ayrılma Hikayesi) isimli yeni bir kitapta Harry’nin ABD’deki yaşamına uyum sağlamakta zorlandığı öne sürüldü.

30 Haziran 2020 - 10:17
47