Kuru meyvelerin faydaları nelerdir!

Bazı meyveler kurutulduklarında vitamin ve mineral oranları artar. Özellikle elma, üzüm, erik, kayısı ve hurma bu besinlerin ilk sıralarında yer alır. Peki kuru meyvelerin faydaları nelerdir? Düzenli kuru elma yerseniz ne olur? Yüksek life sahip bu besinler hem sindirim sistemini yeniler hem de zayıflamada oldukça etkilidirler. Sizler için bu kuru meyveler hakkında merak edilenleri araştırdık.

25 Nisan 2019 - 08:27
18

KURU ELMA
İshal vücudun aşırı sıvı kaybına neden olan zehirli hastalıklarından biridir. Bir çorba kasesi kuru elma ve yoğurt karıştırarak tüketildiğinde kısa sürede ishalin neden olduğu zehir bağırsaklardan atılır. Sindirim düzenlenir. Ayrıca bu karışım uzun süre tok tutuğundan zayıflamak isteyenler içinde ideal bir besindir. Uzmanlar gün içinde bir kase tüketilmesini tavsiye eder.

25 Nisan 2019 - 08:27
28

KURU ÜZÜM
Vücudun günlük ihtiyacı olan enerjiyi sağlayan en güçlü besindir. Özellikle solunum yolu hastalıklarında birebir fayda sağlar. Günde tüketilen 8 tane kuru üzüm hem yüksek tansiyonu dengler hem de bağışıklık sistemini iltihapli bakterilere karşı korur.

25 Nisan 2019 - 08:27
38

KURU HURMA
Antioksidan özelliği olan hurma vücudun ihtiyacı olan en etkili besindir. Biriken tüm toksinleri kısa sürede atarak vücudu adeta yeniler. B1 ve B2 vitaminleri bakımından zengin olan hurma beyin sağlığı için birebir fayda sağlar.

25 Nisan 2019 - 08:27
48