İş hayatında mutluluğun sırrı için 5 öneri

İş ve ofis hayatı denilince birçok işinin aklına günlük koşuşturmacalar, elektronik posta trafiği ve bir türlü geçmek bilmeyen saatler geliyor. Esasında günlük iş vaktinde kullanılan verimli mola anları; sizin bir anlık tüm stresten ve günlük koşuşturmacadan uzaklaşmanıza ve kendinizi yenilemenize sebep olabiliyor. Daha iyi bir iş ortamına sebep olan mola anlarını nasıl değerlendireceğiniz ise tamamen size kalmış. İşte sizler için 5 öneri!

25 Nisan 2019 - 16:44
16

İş arkadaşlarınızla kahve için

Gün boyu iş konuştuğunuz arkadaşlarınızı daha yakından tanımak ve sosyalleşmek için en ideal zamanlardır molalar… 10 dakika kahve içmeyle başlayan muhabbetler, yıllarca sürecek dostluklara dönüşebileceği gibi, gerek sektörel gerekse de hayata dair yeni bilgiler edinmenizi sağlayabilir.  

25 Nisan 2019 - 16:44
26

Ufak egzersizlerle kendinizi rahatlatın

Gün boyu bilgisayar başında çalışan kişilerin uzun süre hareketsiz kalmaları, pek çok hastalıklara davetiye çıkarabiliyor. Özellikle boyun ve sırt ağrılarını önlemek için gün içinde sadece 10 dakikanızı ayırarak masa başında yapacağınız hareketlerle vücudunuzu esnetebilir ve böylelikle stresinizi de azaltabilirsiniz. 

25 Nisan 2019 - 16:44
36

Müzik dinleyin

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre; müzik dinlemek, stresi büyük ölçüde azaltıyor. Çok bunaldığınız bir anda, her şeyi bir kenara bırakın ve sadece 5-10 dakikanızı ayırarak sevdiğiniz bir şarkıya odaklanın. Şarkı bittiğinde stresiniz de büyük oranda azalacağından çok daha verimli çalışmaya devam edebilirsiniz. 

25 Nisan 2019 - 16:44
46