Emniyet'te 3 isme Hakan Atilla sorgusu

GÜNDEM - 13 Ocak 2018, 17:00

Hakan Atilla davasına belge sızdırdıkları iddiasıyla FETÖ'den tutuklu eski emniyet müdürü Yakup Saygılı ile 2 yardımcısı sorgu için İstanbul Emniyeti'ne getirildi.

 

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) dava ve soruşturmaları kapsamında tutuklu bulunan eski İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yakup Saygılı ile yardımcıları Kazım Aksoy ve Yasin Topçu, ABD'ye yasa dışı şekilde belge aktardıkları ve bunların Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın yargılandığı davada kullanıldığı iddiasına ilişkin ifadelerine başvurulmak üzere emniyete getirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, Saygılı, Aksoy ve Topçu, dün akşam saatlerinde İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, tutuklu bulundukları Silivri Ceza İnfaz Kurumu'ndan alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine getirilen Saygılı, Aksoy ve Topçu'nun, görevde bulundukları dönemde ABD'ya yasa dışı şekilde belge gönderdikleri ve bunların Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Atilla'nın yargılandığı davada kullanıldığı iddiasıyla ilgili ifadelerine başvurulduğu belirtildi.

Yorumlar

  • Hukukçu14 Ocak 2018 09:34Sorgulama değil o, işkence denir ona. Vr işkence insanlık suçudur. Nokta. Aksini iddia eden insan değildir. Bir nokta daha.

    (%0) (%0)